Yeşilova Holding | Tarihçe, Alüminyum, Yeşilova Holding şirketlerinin doğuşlarına ilham kaynağı olmuştur. 40 yılı aşkın süredir başarılı bir şekilde hedefleri doğrultusunda yoluna devam eden şirketlerimizde oluşan sinerjiyi daha iyi bir şekilde değerlendirmek, ortak hareket etmenin avantajlarını daha iyi yaşamak ve birlikten doğan gücü fırsata çevirmek için 2011 yılında Yeşilova Holding kurulmuştur., Yeşilova, Can, Cansan, Canel, CMTG, Alüminyum, Metal, Otomotiv, Turizm, Bursa, Türkiye
EN
DE
TR
TARİHÇE
Yeşilova Holding’in temelleri 1975 yılında alüminyum ticareti yapmak üzere kurulan Can Alüminyum ile atılmıştır. Alüminyumun ülkemizde kullanım alanları yaygınlaşırken Can Alüminyum Bursa’nın alüminyum ihtiyaçlarını karşılayan en önemli tedarikçisi olmuştur.

Giderek yaygınlaşan alüminyum kullanımı Bursa’nın lokomotif endüstrisi olan Otomotiv sektöründe büyük talep görmüş ve sektörde artan alüminyum ihtiyaçlarını karşılamak üzere 1988 yılında Canel Otomotiv kurulmuştur.

Çeşitli sektörlerde giderek artan alüminyum profill kullanımı 1990 yılında Cansan Alüminyumun doğuşuna sahne olmuştur. Uzman kadrosu ve kaliteli üretimiyle sektörün marka tedarikçisi olan Cansan Alüminyum çeşitli sektörlere hizmet vermektedir. 

Alüminyum sektöründe en önemli tedarikçiler konumunda olan şirketlerimiz döküm alanındaki ihtiyaçları karşılayabilmek adına 1993 yılında Can Metal’i kurdu. Yüksek basınçlı alüminyum döküm üretimine başlayan Can Metal çeşitli sektörlere alüminyum döküm parçalar üretmektedir.

1993 yılında tüm şirketlerin bir araya getirildiği, Bursa’nın önemli sanayi kuruluşlarından Yeşilova Grubu oluşturulmuştur.   

2000’li yıllarla birlikte gelişen global ekonomi ile uluslararası ilişkilerini geliştiren Yeşilova Grubu 2010 yılında Almanya’da lojistik merkezi oluşturmuştur.

90’lı yıllarda şirketler topluluğu olarak faaliyetlerine devam eden Yeşilova Grubu, 2011 yılında Yeşilova Holding’i kurarak tüm şirketlerini holding çatısı altında toplamıştır.  

Dünya’daki gelişmeleri yakından takip eden Yeşilova Holding, Rusya’da otomotiv sanayisine parça üretmek üzere 2012 yılında CMTG şirketini kurdu.

Yerel olmaktan çıkan Yeşilova Holding, Türkiye’nin her noktasına hizmet vermek üzere çalışmalarına devam ederek 2012 yılında İstanbul irtibat ofisini hizmete sokmuştur.

2013 yılında turizm sektörüne giriş yapan Yeşilova Holding dünyaca ünlü Holiday Inn markası ile anlaşarak 2017 yılının Mart ayında misafir ağırlamaya başlamıştır. 

Yeşilova Holding 1975’ten bugüne katma değerli yatırımlarına devam ederek 40. Yılını kutlamanın gururunu yaşamaktadır.
HABERLER
FACEBOOK
TWITTER
LINKED-IN
HAKKINDA
E-BÜLTEN

Günlük alüminyum fiyat bilgilerini e-posta ile almak için
lütfen kayıt olunuz.

ALÜMİNYUM PAZAR BİLGİLERİ
ALIŞSATIŞ
LME (Cash)
USD5.90425.9149
EUR6.84046.8527
NEDEN YEŞİLOVA?
IK POLİTİKASI
İŞ BAŞVURULARI
Sizleri Yeşilova Holding kariyer yolculuğuna davet ediyoruz.
DİLEK AĞACI
DİLEK AĞACI

Dilek ağacı bir geri bildirim ve iletişim platformudur. Sizlere daha iyi hizmet sunabilmemiz için dilek, öneri ve şikayetleriniz bizim için son derece önemlidir. Bu platform üzerinden yapılan bütün paylaşımlar holding yönetimi tarafından incelenmektedir.